Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

30 grudnia 2017
Niezależnie od tego czy myśl o rozwodzie kiełkuje od dłuższego czasu, czy jest podejmowana
06 października 2017
Utrata pracy, niespodziewane wydatki lub choroba. W konsekwencji spadek dochodów. Jednak opłaty za mieszkanie,

Podejmując współpracę z Kancelarią zyskują Państwo sprzymierzeńca chroniącego Państwa interesy.

Umów się już dziś.

 

Zadzwoń :

+48 513 156 677

BELLEX

  Kancelaria Radcy Prawnego

  Jacek Beltrani

Aktualności / BLOG

Opóźnienia w regulowaniu należności przez klientów są jednym z większych ryzyk w prowadzeniu działalności. Z jednej strony brak płatności może skutkować utratą płynności finansowej, z drugiej strony istnieje obawa, że podejmowane działania windykacyjne mogą prowadzić do zerwania współpracy przez partnera biznesowego.

 

Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie odzyskiwania należności podmiotowi trzeciemu, który w naszym imieniu skłoni dłużnika do płatności.

 

Kancelaria Radcy Prawnego Bellex oferuje zarządzanie wierzytelnościami na III etapach:

 

  • etap polubowny - działania polubowne dopasowane są indywidualnie do każdego klienta i zmierzają do najszybszego odzyskania należności bez konieczności angażowania dodatkowych środków.   Podejmowane czynności dobierane są po dokonaniu analizy stanu faktycznego i pozwalają na zaplanowanie skutecznej ścieżki postępowania. Istotnym zadaniem na tym etapie jest nawiązanie kontaktu z dłużnikiem, zweryfikowanie przyczyn powstałego zadłużenia, możliwości jego spłaty z uwzględnieniem ewentualnych rat, ustalenie sytuacji majątkowej, uzyskanie uznania roszczenia.

 

  • etap sądowy - Kancelaria zapewnia reprezentację przed sądami w każdym stadium postępowania od wniesienia pozwu, aż do uzyskania klauzuli wykonalności, a także w ramach postępowań upadłościowych. Dochodzenie należności przed sądem obejmuje przede wszystkim sporządzenie przedsądowego wezwania do zapłaty, skompletowanie dokumentów, sporządzenie pozwu i jego złożenie we właściwym sądzie, uzyskanie orzeczenia oraz klauzuli wykonalności. Jeżeli sprawa wymaga przeprowadzenia rozprawy klient jest również zastępowany przez radcę prawnego przed sądem.

 

  • etap egzekucyjny - w przypadku konieczności skierowania sprawy na drogę postępowania egzekucyjnego Kancelaria reprezentuje klientów również przed organami egzekucyjnymi. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu (od roku 2007) w dochodzeniu należności Kancelaria współpracuje z najlepszymi kancelariami komorniczymi, które zostały wyselekcjonowane w ramach prowadzonych spraw, co zapewnia wyższą skuteczność prowadzonych postępowań. Ścisła współpraca pozwala na dopasowanie i podejmowanie przez komornika najskuteczniejszych działań.

 

Niezależnie od etapu postępowania Kancelaria Bellex kładzie nacisk na bezpośredni kontakt z dłużnikiem w celu uzyskania zaspokojenia.

Jednocześnie w trudnych przypadkach prowadzone są działania mające na celu najpełniejsze zaspokojenie roszczeń klienta takie jak skarga pauliańska, ustalenie kręgu spadkobierców, zawiadamianie o możliwości popełnienia przestępstwa w razie podejmowania działań zmierzających do pokrzywdzenia wierzyciela i inne czynności uzasadnione w realiach danego przypadku.

 

 

 

Zabrze, 02.11.2016r.

Radca prawny Jacek Beltrani

Windykacja należności
02 listopada 2016
30 grudnia 2017
Niezależnie od tego czy myśl o rozwodzie kiełkuje od dłuższego czasu, czy jest podejmowana
06 października 2017
Utrata pracy, niespodziewane wydatki lub choroba. W konsekwencji spadek dochodów. Jednak opłaty za mieszkanie,

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.                       Rozumiem

Created with WebWaveCMS